Regionalne Centrum Informatyki Bydgoszcz

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
22 maja 2020
CYBER.MIL z klasą
Przygotowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej program „CYBER.MIL z klasą'' ma na celu pomoc w utworzeniu w szkołach ponadpodstawowych klas o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne"

 

 

     Program nauczania obejmie takie obszary tematyczne jak: podstawy kryptografii, historia kryptografii, podstawy algorytmiki, podstawy cyberbezpieczeństwa, zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji.

Nauka w takiej klasie umożliwi uczniom zdobycie wiedzy i kompetencji z obszaru współczesnych zagrożeń cyfrowych, zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych.

     W ramach kształcenia przewidziano zajęcia teoretyczne i praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnych systemów operacyjnych
i pakietów obliczeń symbolicznych. Planowane są także zajęcia zdalne w formie e-lerningu, wizyty studyjne w jednostkach MON, instytutach naukowych oraz firmach z branży ceberbezpieczeństwa. Nadzór merytoryczny nad realizacją inicjatywy będzie sprawować Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni oraz Wojskowa Akademia Techniczna.
Szkoły ponadpodstawowe, które chcą wziąć udział w programie „CYBER.MIL z klasą" mogą składać wnioski i tym samym otrzymać dofinansowanie i wsparcie merytoryczne przy tworzeniu klas o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne". MON przeznaczy na ten program w ciągu trzech lat ponad 5,5 mln złotych.

 

     Szczegółowe informacje na temat oferty edukacyjnej realizowanej w ramach programu, szczegółowych kryteriów przystąpienia oraz formularza zgłoszeniowego niezbędnego do aplikowania do programu znajdują się na stronie: https://www.cyber.mil.pl/cyber-mil-z-klasa//

generuj pdf
go-up
Kontakt

Regionalne Centrum Informatyki Bydgoszcz
gen. Józefa Dwernickiego 1
85-915 Bydgoszcz
tel. 261413131
fax. 261102004
rcibydgoszcz@ron.mil.pl

    
  • BIP